Etki Mekanizması

Artcure® Diffusional Patch; İlaç değildir. Etkisini mekanik olarak gösterir. Mekanik etkiyi sağlayan sistem Artcure® içerisinde bulunan form kazandırılmış yağ molekülleridir.

Disk, damar yapısı olmayan, yani kan ile beslenmeyen bir dokudur. Beslenmesini difüzyon ile sağlar. İç kısmı jelimsi yapıdadır. Dış çeperi ise kontrollü yarı geçirgen yapıdadır. Fıtık sonucu yapısı bozulan veya yırtılan disk bölümünde geçirgenlik artar ve Artcure’ün içindeki form kazandırılmış yağ moleküllerinin girişi mümkün hale gelir. Artcure® hernie olmayan yani dış çeperinin yapısı bozulmamış sağlıklı diskin içine giremez. Bu nedenle etkisini sadece hernie olan bölgede gösterir.

Hernie bölgeye form kazandırılmış düşük yoğunluklu yağ moleküllerinin geçişi ile hernie disk bölgesindeki osmotik basınç düşer, hernie disk bölgesinin yoğunluğunda ve viskozitesinde çevre dokulara göre göreceli bir azalma oluşur. Hipoozmolar hale gelen hernie diskin içerisindeki sıvı, görece olarak daha hiperozmolar olan çevre dokuya doğru yer değiştirir. Bu şekilde hernie diskin ağırlığıyla birlikte sinir dokusuna olan basısı da azalır.

Artcure® cerrahi müdahaleden önce denenebilecek noninvaziv bir yöntemdir. Artcure® Fizik Tedavi'den önce denenebilecek hızlı sonuç alınan bir yöntemdir. Disk hernisi hastalığının protrüze, ekstrüde ve fragmente aşamalarında kullanılailir. Bulging aşamasında etkisi yoktur.

Disk Hernisi Hastalarında Artcure Pw Dp nin etki mekanizması

1. Aşama
1. Aşama
2. Aşama
2. Aşama
3. Aşama
3. Aşama
4. Aşama
4. Aşama
5. Aşama
5. Aşama
6. Aşama
6. Aşama

Artcure® PW DP ürününü daha yakından tanımak ister misiniz?

Doktorlar ve sağlık profesyonleri için düzenlediğimiz tanıtımlarımıza katılabilirsiniz.

İletişim